تصویر*چشمه بابازرنگ کمه

چشمه بابا زرنگ

معرفی چشمه بابا زرنگ کمه سمیرم

چشمه بابا زرنگ شهرستان کُمِه در ۶۵ کیلومتری جنوب سمیرم واقع شده است.

در اطراف این چشمه، چندین چشمه کوچک و بزرگ دیگر نیز جاری است و درختان چنار قطور چند صد ساله نیز بر زیبایی آن افزوده‌اند.

این چشمه از امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی نیز برخوردار است.

 به سمیرم «بام ایران» می‌گویند زیرا این شهر در ارتفاع ۲۵۰۰ کیلومتری از سطح دریا قرار گرفته است.
سمیرم معروف به «شهر هزار چشمه» به داشتن باغ‌های سیب و انگور و زردآلو، کوه‌های پر برف دنا، مردم خونگرم و چشمه‌های فراوان معروف است.
یکی از این چشمه‌ها، چشمه‌ی بابا زرنگ کمه است که در ۶۵ کیلومتری شهرستان سمیرم واقع شده است.
اطراف چشمه‌ی بابا زرنگ، چشمه‌های کوچک و بزرگ دیگری هم قرار دارند که بر جذابیت محل افزوده‌اند.
درختان چنار قطوری با صدها سال سن در اطراف چشمه‌ی بابا زرنگ روییده‌اند و فضایی برای نشستن و استراحت گردشگران به وجود آورده‌اند.
چشمه بابا زرنگ کمه یک پارک تفریحی است و در سال‌های اخیر شهرداری یک سری امکانات مانند سرویس بهداشتی و نمازخانه برای بازدیدکنندگان از این چشمه فراهم کرده است. مسافران می‎توانند از جاده‎ی سد حنا که در مسیر یاسوج واقع شده است به طرف شهر کمه حرکت کنند و پس از طی مسیری طولانی به چشمه‌‎ی این شهر برسند.
در چشمه‌ی بابا زرنگ پارکینگی برای جا دادن ماشینهای بازدیدکنندگان قرار دارد، در این منطقه همچنین نورافکن‌هایی تعبیه شده است که شبها روشن می‌شوند. با وجود این امکانات، مسافران می‌توانند بدون نگرانی درباره اتومبیل‌های خود، سرویس‌های بهداشتی و محل خواب، در میان درختان کنار چشمه کمپ بزنند و از آب و هوای خوب شهر کمه لذت ببرند.

پارک چشمه‌ی بابا زرنگ

منطقه‌ای کوچک است و طبق گفته‌های ساکنین کمه، معمولا خیلی شلوغ نمی‌شود پس احتمال این‌که کسی به کمه سفر کند و در چشمه بابا زرنگ جایی برای کمپ زدن پیدا نکند کم است.
درصورتی که قصد سفر به کمه را دارید، لباس گرم را فراموش نکنید. اگر می‌خواهید در پارک تفریحی چشمه بابا زرنگ چادر بزنید، به این نکته دقت داشته باشید که این منطقه شب‌ها هوا بسیار سرد می‌شود و لباس گرم و پتو از ضروریات سفر به چشمه بابا زرنگ محسوب می‌شوند.
بابازرنگ کمه

همچنین ببینید

عکس چشمه قازقازک

چشمه قازقازک سمیرم

چشمه قازقازک سمیرم سمیرم به واسطه دارا بودن چشمه ها و رودهای زیاد به سرزمین …

دیدگاهتان را بنویسید