دره حنا علی شاه سمیرم

دره حنا _ علی شاه سمیرم

استان تاریخی و کهن اصفهان مکان های دیدنی و جاذبه های توریستی فراوانی را در دل خود جای داده است.

یکی از شهر های بسیار زیبای این استان که از توابع شهرستان سمیرم میباشد، “ونک” است. هرچند خیابان ها و محله های زیادی این روز ها به نام ونک در ایران به چسم میخورد، اما ونک تاریخی شهری است در شهرستان سمیرم اصفهان که حدود ۱۹۰ کیلومتر با مرکز استان فاصله دارد.

آب و هوای ونک کوهستانی و مناسب برای سفر و تفریح است.

ونک دیدنی های زیادی در دل خود جای داده است که از بین آنها می توان به امامزاده زید ابن علی در هفده کیلومتری جاده ونک به سمیرم، امامزاده معصومه خاتون در دو کیلومتری غرب شهر، چشمه ناز ونک و منطقه شمس‌آباد، سد کمانه، و همچنین مناطق دیدنی دیگر که شامل مناطق کشاورزی هستند اشاره کرد.

وجود گیاهان دارویی خاص در این منطقه باعث شده بعضی افراد به خاطر همین گیاهان به این شهر سفر کنند و از طبیعت و این محصولات گیاهی استفاده کنند. یکی از گیاهان دارویی این منطقه، آندشت می باشد که این گیاه در کوه رگ اسپید می روید و بادبر می باشد.

مزه این گیاه دارویی کمی تند و شبیه پیاز است و بوته اش شبیه لیزک است.

گیاهان دارویی دیگر مانند اوشون ترکی که برای درمان مشکلات گوارشی مناسب می باشد نیز در این منطقه می رویند.

منطقه ی دره حنا عالیشاه که در شهرستان ونک سمیرم واقع شده است، یک منطقه بسیار زیبا با طبیعتی عالی و دیدنی است که خصوصا برای کسانی که قصد کوهنوری دارند مناسب می باشد و در بین این افراد بسیار محبوب است.

برای رسیدن به این منطقه زیبا باید از مسیر یازده کیلومتری شهر سمیرم خارج شوید تا به این دشت زیبا برسید.

 

بازگشت

همچنین ببینید

عکس روستای نقل

روستای نقل سمیرم

روستای نقل ،سمیرم روستای نقل یا نُقُل در استان اصفهان، شهرستان سمیرم، بخش دناکوه قرار دارد. این روستا در عرض جغرافیایی: ۳۰ درجه و …

دیدگاهتان را بنویسید